O nás

Naša rodinná firma sa predaju skleníkov venuje od roku 1997. Od roku 1998 spolupracujeme priamo s najväčším výrobcom skleníkov v Českej republike, firmou Limes Litomyšl, s. r. o. Istý čas bola časť výroby presunutá aj do našich priestorov v Budmericiach. O kvalite nami dodávaných skleníkov svedčí aj to, že spokojných zákazníkov máme naprieč celým Slovenskom (od Žitného ostrova až po Tatry a od Záhoria až po krajný Východ).

Počas týchto viac než 25 rokov spolupráce sme získali obrovské množstvo skúseností, z ktorých vieme čerpať pri poradenstve našim zákazníkom. Prešli sme si montážou všetkých typov nami ponúkaných skleníkov v rôznych terénnych aj podnebných podmienkach. Mnohé naše technické pripomienky boli na náš podnet zapracované buď do výrobného procesu, alebo konštrukcie skleníkov. V prípade potreby vieme zákazníkovi skleník postaviť takpovediac „cez telefón“, čiže poradiť aj na diaľku.

V prípade, ak sa o kvalite prevedenia skleníkov od výrobcu Limes chcete presvedčiť na vlastné oči, môžete si prísť pozrieť vystavný skleník do nášho Záhradné centra v Budmericiach. Veľké množstvo základného príslušenstva (náhradné sklá, automatické otvárače, náhradné piesty do otváračov, atď.) držíme stále skladom.

O výrobcovi Limes Litomyšl, s. r. o.

Firma Limes Litomyšl vznikla v roku 1991 v Litomyšli. Spočiatku sa venovala všeobecnej zámočníckej činnosti a vyrábala napríklad súčiastky pre električky, či stavebné stroje. Popri tom však pracovala na vývoji vlastného modelu skleníka a po roku od založenia spoločnosti bol na svete prototyp skleníka Variant a dokonca aj vyrobená úvodná séria. Neskôr padlo rozhodnutie zamerať sa na výrobu iba jedného produktu, aby bolo možné dosiahnuť čo najvyššiu kvalitu. Voľba padla na vybavenie pre záhradkárov. Okrem troch produktových rád odolných a kvalitných skleníkov ponúkajú aj kompostéry, pareniská, vysoké záhony, či stojany na palivové drevo. Svoje výrobky dodávajú, okrem domáceho trhu, aj do dalších 11 európskych krajín (napr. Nemecko, Švédsko, Taliansko, Maďarsko, Chorvátsko, Estónsko, či Srbsko,…).

Firma Limes je tiež držiteľom viacerých certifikátov:

  • Certifikát AAA – Hodnotenie najvyššej dôveryhodnosti, ktorý udeľuje spoločnosť Bisnode. Tento certifikát potvrdzuje, že firma Limes spĺňa prísne kritéria ekonomického hodnotenia vďaka vysokej efektivite pri výrobe produktov.
  • od roku 2009 je držiteľom ochrannej známky „Český výrobek“
  • firma taktiež spĺňa podmienky normy ČSN EN ISO 9001:2016, ktorá stanovuje podmienky na systém managementu kvality